متأسفانه کشور عزیزمان، ایران، بر روی گسل های فعال زلزله واقع شده است و همواره خطر «زلزله»، این پدیده‏ی طبیعی، آن را تهدید می‏کند که در طول تاریخ نیز خسارت‏های جبران‏ناپذیری بر پیکره‏ این کشور وارد ساخته است. از این رو، برای مقابله با این خطر طبیعی، می‏توان ضمن شناخت و مطالعه‏ی مشخصات و ویژگی‏های این پدیده، با بالا بردن کیفیت ساخت و ساز ساختمان‎‏ها، توجه بیشتر به رعایت اصول فنی و با صرف هزینه های لازم، صدمات احتمالی را به حداقل رساند.

یکی از مهم‏ترین پیش‏نیازهای طراحی و اجرای سازه‏های مقاوم در برابر زلزله، آزمایش‏های مکانیک خاک، برای شناسایی خاک زیر فونداسیون ساختمان می‏باشد که در این پروژه، توسط یکی از مهندسان مشاور بنام این رشته انجام شده است.

با توجه به عمق خاک‏برداری در این پروژه که ۲۲ متر می‏باشد، برای جلوگیری از رانش خاک‏های اطراف و امنیت ساختمان‏های مجاور، عملیات تثبیت جداره‏های گود به روش «نیلینگ» و با صرف هزینه‏ فراوان انجام شده است که این امر، نشان‏دهنده‏ توجه مجریان این پروژه به ایمنی دیگران و البته پرسنل خود می‏باشد.

فونداسیون این پروژه به صورت گسترده و با ارتفاع ۱٫۵۰ متر و با میل‏گردهای سایز ۳۲ از نوعA III  و در ۴ شبکه، طراحی و اجرا شده است. هم‏چنین به منظور مهار نیروهای جانبی، مانند زلزله، دیوارهای حایل بتنی از تراز فونداسیون تا تراز۰٫۰۰  ±  در اطراف ساختمان اجرا شده است.

اسکلت این پروژه، فولادی و با اتصالات گیردار طراحی و اجرا شده است که در تمام مراحل ساخت آن در کارخانه، توسط گروه بازرسی جوش مقیم، آزمایش‏های UT , VT , PT  و به صورت ۱۰۰% در تمامی قطعات و به ‏ویژه در اتصالات، انجام شده است. نیز در هنگام نصب اسکلت، تمامی آزمایش‏های فوق در کارگاه نصب، توسط گروه کارآزموده انجام شده و صحت آن تأیید شده است.

به دلیل اهمیت فراوان اسکلت و فونداسیون هر ساختمان در برابر حوادث طبیعی و افزایش عمر مفید بهره‏برداری از آن، در طراحی و ساخت اسکلت این مجموعه تلاش شده است تا ضمن استفاده از بهترین مصالح موجود در کشور، ماهرترین افراد برای اجرای آن، به کار گرفته شوند.